Daire Başkanı Av. Erkan ÇAVUŞOĞLU Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2019

Daire Başkanı Av. Erkan ÇAVUŞOĞLU
17 Ağustos 1972 tarihinde Trabzon ili Akçaabat ilçesinde doğdu. İlk ve Ortaokulu köyünde okuduktan sonra; 1990 yılında Ankara Keçiören Çevre Sağlık Meslek Lisesinden mezun oldu. Sırasıyla; Sosyal Bilimler Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde eğitim gördükten sonra 1996 yılında girdiği İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2000 yılında mezun oldu.
1990 yılında Sağlık Memuru olarak Artvin ilinde başladığı memuriyet hayatına 1994-2003 yılları arasında İstanbul İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı bazı hastane ve birimlerde devam etti.  2003 yılında merkezi İstanbul’da bulunan Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü Avukat kadrosuna 2004 yılında ise Sağlık Bakanlığı Hukuk Müşavirliğine Hukuk Müşaviri olarak atandı.
2009 yılında Sağlık Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünde Kurulu İdari Davalar Takip Bürosuna Sorumlu Hukuk Müşaviri olarak görevlendirildi. 2012 yılında Sağlık Bakanlığının yeniden yapılandırılmasına binaen Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Hukuk Müşavirliğine atandı. 2012-2014 yılları arasında Kurumun İnsan Kaynakları Başkan Yardımcılığı uhdesinde kurulan Hukuk İşleri birimine sorumlu Hukuk Müşaviri olarak görevlendirildi. Adı geçen birimlerde idari yargı organlarınca verilen Yürütmenin Durdurulması ve İptal kararlarının uygulaması, ara kararlarla istenilen bilgi ve belgelerin hazırlanarak mahkemesine ulaştırılmak üzere Hukuk Müşavirliğine gönderilmesine yönelik iş ve işlemleri yürüttü. 
2014-2017 yılları arasında Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu İnsan Kaynakları Başkan Yardımcılığına bağlı Disiplin İşlemleri Daire Başkanlığı görevini yürütmekte iken mezkûr kurumun Genel Müdürlüğe dönüştürülmesi üzerine aynı görevle Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğüne atandı. 
Hâlihazırda; Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü Diğer Hizmet Sınıfları Atama Daire Başkanlığı görevini yürütmekte olup evli ve 2 kız çocuğu babasıdır.

 
Paylaş