T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü

2019-Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı Yerleştirme Sonuçları Hakkında Duyuru Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2020

2019-Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı Yerleştirme Sonuçları Hakkında Duyuru


2019-Tıpta Yan Dal Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı Yerleştirme Sonuçları ÖSYM Tarafından 23.03.2020 tarihinde açıklanmıştır.
ADAYLARIN DİKKATİNE…

        Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı adına üniversitelerin tıp fakültelerine yan dal uzmanlık eğitimi yapmak üzere, ÖSYM tarafından yerleştirme işlemi yapılan adayların başvuru işlemleri 24 Mart-06 Nisan 2020 tarihleri arasında (on iş günü) aşağıda belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde yapılacaktır.

GENEL USUL VE ESASLAR

  1. Adayların başvurularını aşağıdaki adrese Şahsen*, APS veya özel kargo yoluyla göndermeleri gerekmektedir.
  2. Sözleşmeli veya Aile Hekimliği statüsünde görev yapan hekimlerin kadrolu statüye geçiş işlemi yapıldıktan sonra atama işlemleri yapılacaktır.
  3. Başvuru ve evrak teslimi için son tarih  06 Nisan 2020 Pazartesi saat 18:00’dır. Adayların evraklarını, belirtilen süre içerisinde Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimine ulaştırmaları gerekmektedir. Süresi içinde ulaşmamış evrakın posta veya kargodaki gecikmelerinden Sağlık Bakanlığı sorumlu olmayacaktır
  4. Sorularınız için; 0(312) 585 17 08-10-11-12-32-33 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

 

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Eğitime Başlama Dilekçesi (Form 17a)

2. Yabancı uyruklu adaylar için  (Form 17b)

3. ÖSYM sonuç belgesinin sureti (Fotokopi)

4.Devlet Hizmet Yükümlülüğü devam edenler için DHY süresini gösterir belge. (İl Sağlık Müdürlüklerinden alınacaktır.) Devlet Hizmet Yükümlülüğünü tamamlayanların ÇKYS’de Son Durumlarına yansıtıldığını kontrol etmeleri gerekmektedir. 

5. Adli Sicil Kaydı

6. Askerlik Durum Belgesi

7. Yabancı Uyruklulardan Kimlik Fotokopisi

 

  * Koronavirüs tedbirleri kapsamında ziyaretçi girişi mümkün olmadığından şahsen evrak tesliminde Bakanlığımız ziyaretçi girişinde bulunan güvenlik noktasında görevlilerce evrak teslim alınacak, kayıt yapıldıktan sonra teslim barkotu ilgiliye verilecektir.

ÖNEMLİ NOT:

1-Bakanlığımız uhdesinde çalışıp da, Tıpta Uzmanlık Sınavını ve Yan Dal Uzmanlık sınavını kazananların, 3 (üç) ay boyunca ayrılışları yapılmayacaktır. Bu personelin atamaya hak kazandığı kadrosu Bakanlığımızca saklı tutulacaktır. Süreç geçtikten sonra bu kapsamdaki personelin diğer şartları da taşıması kaydıyla atamaları yapılacak olup personel mağdur edilmeyecektir.  
2-Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı adına üniversite tıp fakültelerindeki uzmanlık eğitimi programlarına yerleştirilenler dışındaki adayların yerleştirildikleri kuruma müracaat etmeleri gerekmektedir.


Adaylara önemle duyurulur.

ADRES:

Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimi;

(Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü)

Üniversiteler Mah. 6001 Cadde No:9 
06800 Bilkent - Çankaya / ANKARA

Paylaş