T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü

2020-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) 1. Dönem Yerleştirme Sonuçları Hakkında Duyuru Güncelleme Tarihi: 08 Nisan 2020

2020-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) 1. Dönem Yerleştirme Sonuçları Hakkında Duyuru


2020-Tıpta Uzmanlık Eğitimi Giriş Sınavı (TUS) 1. Dönem Yerleştirme Sonuçları ÖSYM Tarafından 03.04.2020 tarihinde açıklanmıştır.
ADAYLARIN DİKKATİNE…

        Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı adına üniversitelerin tıp fakültelerine uzmanlık eğitimi yapmak üzere, ÖSYM tarafından yerleştirme işlemi yapılan adayların başvuru işlemleri 06-17 Nisan 2020 tarihleri arasında (on iş günü) aşağıda belirtilen usul ve esaslar çerçevesinde yapılacaktır.

GENEL USUL VE ESASLAR

  1. Adayların başvurularını aşağıdaki adrese Şahsen*, APS veya özel kargo yoluyla göndermeleri gerekmektedir.

    Not:Yurtdışında bulunan, durumunu belgeleyebilecek olan ve Koronavirüs sebebiyle Türkiye’ye gelemeyen adaylar evraklarını taratarak egitimgorevlileri@saglik.gov.tradresine göndereceklerdir. Engeli ortadan kalkanlar evrakların asıllarını Bakanlığımıza ulaştıracaklardır. Durumunu belgeleyemeyen, eksik veya mevzuata uygun olmayan evrak teslim edenlerin atamaları yapılmış ise de iptal edilecektir.

  2. Sözleşmeli veya Aile Hekimliği statüsünde görev yapan hekimlerin kadrolu statüye geçiş işlemi yapıldıktan sonra atama işlemleri yapılacaktır.
  3. Başvuru ve evrak teslimi için son tarih 17 Nisan 2020 Cuma saat 18:00’dır. Adayların evraklarını, belirtilen süre içerisinde Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimine ulaştırmaları gerekmektedir. Süresi içinde ulaşmamış evrakın posta veya kargodaki gecikmelerinden Sağlık Bakanlığı sorumlu olmayacaktır
  4. Sorularınız için; 0 (312) 585 17 08-10-11-12-32-33 numaralı telefonları arayabilirsiniz.

 

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

1. Eğitime Başlama Dilekçesi (Form 17a)

2. Yabancı uyruklu adaylar için  (Form 17b)

3. ÖSYM sonuç belgesinin sureti (Fotokopi)

4. İkinci ana dalda uzmanlık eğitimi yapmak üzere yerleştirilen adayların, il sağlık müdürlüklerinden alacakları Devlet Hizmet Yükümlülüğü (DHY) süresini gösterir belge. (Devlet Hizmet Yükümlülüğünü tamamlayanların ÇKYS’de Son Durumlarına yansıtıldığını kontrol etmeleri gerekmektedir.)

5. Adli Sicil Kaydı

6. Askerlik Durum Belgesi

7. Yabancı Uyruklulardan Kimlik Fotokopisi

8. Yabancı uyruklu adayların Form 17b’de yer alan belgelerle müracaat etmesi gerekmektedir.

                     

  * Koronavirüs tedbirleri kapsamında ziyaretçi girişi mümkün olmadığından şahsen evrak tesliminde Bakanlığımız ziyaretçi girişinde bulunan güvenlik noktasında görevlilerce evrak teslim alınacak, kayıt yapıldıktan sonra teslim barkotu ilgiliye verilecektir.

ÖNEMLİ NOT:

1-Bakanlığımız uhdesinde çalışıp da, Tıpta Uzmanlık Sınavını kazananların, 01/07/2020 tarihine kadar ayrılışları yapılmayacaktır. Bu personelin atamaya hak kazandığı kadrosu Bakanlığımızca saklı tutulacaktır. Süreç geçtikten sonra bu kapsamdaki personelin diğer şartları da taşıması kaydıyla atamaları yapılacak olup personel mağdur edilmeyecektir. Herhangi bir yerde çalışmayanların atamaları bekletilmeksizin yapılacaktır.

2-Sağlık Bakanlığına bağlı eğitim ve araştırma hastaneleri ile Sağlık Bakanlığı adına üniversite tıp fakültelerindeki uzmanlık eğitimi programlarına yerleştirilenler dışındaki adayların yerleştirildikleri kuruma müracaat etmeleri gerekmektedir.

3-Bu başvuru döneminde ayrıca UETS üzerinden başvuru alınmayacaktır.

 

Adaylara önemle duyurulur.

 

ADRES:

Sağlık Bakanlığı Genel Evrak Birimi;

(Yönetim Hizmetleri Genel Müdürlüğü)

Üniversiteler Mah. 6001 Cadde No:9 
06800 Bilkent - Çankaya / ANKARA

Paylaş